Ramirent logo
Två personer i varselväst tittar på surfplatta

Kontakta säljare

Oavsett om du behöver anläggningsmaskiner, rådgivning kring lift eller planering av ditt projekt – så har du kommit rätt. Vi har säljare över hela landet som står till din tjänst. Nedan hittar du kontaktuppgifter våra säljare efter regionerna; Nord, Öst och Syd, våra KAM säljare samt eventansvarig.

Centrala funktioner

Erik Ek - Eventansvarig Sverige
+ 4670-390 01 55
erik.ek@ramirent.se

AnnaLena Norlander - Affärsutvecklingschef
+46708 15 15 00
annalena.norlander@ramirent.se

Region Nord

Anders Djupenström - Regionchef
+4670-517 88 00
anders.djupenstrom@ramirent.se

Johan Isaksson - Distrikschef Norra Nord
+4670-669 08 31
johan.isaksson@ramirent.se

Lars Svedelius - Distriktschef Mellersta Nord
+4672-058 39 94
lars.svedelius@ramirent.se

Johan Eldh -Distriktschef Södra Nord och Industri
+4670-398 48 12
johan.eldh@ramirent.se

Försäljning Nord

Erik Svärling - Försäljningschef Nord
+4672-238 34 51
erik.svarling@ramirent.se

Petrus Holmgren - Säljare Luleå Norrbotten
+4672-058 31 86
petrus.holmgren@ramirent.se

Fredrik Blomberg - Säljare Härjedalen
+4672-501 09 39
fredrik.blomberg@ramirent.se

Hans Nordqvist - Säljare Umeå, Örnsköldsvik, Skellefteå
+4670-280 94 02
hans.nordqvist@ramirent.se

Peter Landström - Säljare Vindkraft
+4670-294 19 00
peter.landstrom@ramirent.se

Per Lindström - Säljare Gästrikland
+4670-328 72 68
per.lindstrom@ramirent.se

Samuel Svensson - Säljare Sundsvall
+4670-695 21 33
samuel.svensson@ramirent.se

Patrik Halvarsson - Säljare Hälsingland
+4672-585 08 72
patrik.halvarsson@ramirent.se

Håkan Nilsson - Säljare Karlstad
+4672-241 27 90
hakan.nilsson@ramirent.se

Jesper Nordin - Säljare Karlstad
+4670-333 88 49
jesper.nordin@ramirent.se

Malin Johansson - Säljare Karlstad
+4670-9644432
malin.johansson@ramirent.se

Marcus Kindström - Säljare Dalarna
+4670-3114674
marcus.kindstrom@ramirent.se

Ulrika Strid - Liftcenterchef Gävleborg, Dalarna
+4670-289 45 18
ulrika.strid@ramirent.se

Region Öst

Tony Vestman - Regionchef
+4670-208 27 10
tony.vestman@ramirent.se

Trond Harald Thormondsrud - Distriktschef Stor-Stockholm
+468-621 28 18
trond.thormondsrud@ramirent.se

Sandra Björklund - Distriktschef Stockholm City
+4673-031 50 69
sandra.bjorklund@ramirent.se

Niklas Eriksson - Distriktschef Mälardalen
+4670-799 04 73
niklas.eriksson@ramirent.se

Fredrik Gustavsson - Distriktschef Östra Götaland
+4670-535 28 60
fredrik.gustavsson@ramirent.se

Arne Petterson – Distriktschef Lift Öst
+46705827351
arne.petterson@ramirent.se

Försäljning Mälardalen och Östra Götaland

Victor Magdesjö - Försäljningschef Mälardalen och Östra Götaland
+4672-503 25 72
victor.magdesjo@ramirent.se

Annica Jansdotter - Utbildningssäljare Östra Götaland
+4670-344 15 73
annica.jansdotter@ramirent.se

Markus Unell - Säljare Linköping
+4672-058 35 59
markus.unell@ramirent.se

David Alexandersson - Säljare Norrköping
+4670-160 66 43
david.alexandersson@ramirent.se

Johan Svanholm - Säljare Nyköping
+4670-160 66 33
johan.svanholm@ramirent.se

Sofie Karlsson - Utbildningssäljare/säljare Jönköping
+4670-4584107
sofie.karlsson@ramirent.se

Oskar Erlandsson - Säljare Jönköping
+4670-2697679
oskar.erlandsson@ramirent.se

Anneli Egelstad - Säljare Västerås
+4670-578 93 41
anneli.egelstad@ramirent.se

Mattias Pettersson - Säljare Västerås
+4672-050 33 64
mattias.pettersson1@ramirent.se

Kenth Lindeberg - Säljare Uppsala
+4672-058 31 24
kenth.lindeberg@ramirent.se

Christoffer Nord - Säljare Uppsala
+4670-799 04 81
christoffer.nord@ramirent.se

Försäljning Stockholm

Fredrik Modigh - Försäljningschef
+4670-899 04 26
fredrik.modigh@ramirent.se

Åsa Eliasson - Säljare
+4672-058 39 26
asa.eliasson@ramirent.se

Jörgen Lindeberg -Säljare
+4670-781 36 10
jorgen.lindeberg@ramirent.se

Mats Lundroth - Säljare
+4672-058 62 82
mats.lundroth@ramirent.se

Hans Malmberg - Säljare
+4670-799 11 15
hans.malmberg@ramirent.se

Mats Renefalk - Säljare
+4676-677 60 37
mats.renefalk@ramirent.se

Peter Winqvist - Säljare
+4672-058 59 30
peter.winqvist@ramirent.se

Fia Petersson - Säljare
+4670-523 23 07
fia.petersson@ramirent.se

William Östergren - Säljare
+4670-388 34 53
william.ostergren@ramirent.se

Dan Törnqvist - Säljare
+4672-710 98 51
dan.tornqvist@ramirent.se

Felix Nyberg - Säljare
+4670-297 05 99
felix.nyberg@ramirent.se

Ralf Alwert - Säljare
+4670-519 04 04
ralf.alwert@ramirent.se

Magnus Karlsson - Säljare
+4670-759 97 94
magnus.karlsson@ramirent.se

Lift region Öst

Johan Rappel - Gruppchef försäljning Lift
+4670-772 93 37
johan.rappel@ramirent.se

Mattias Alveström - Säljare Lift
+4672-080 83 78
mattias.alvestrom@ramirent.se

Magnus Nilsson - Säljare Lift
+4670-267 70 79
magnus.nilsson@ramirent.se

Linda Himberg - Säljare Lift
+4670-742 49 23
linda.himberg@ramirent.se

Region Syd

Mathias Freij - Regionchef Syd
+4670-016 28 52
mathias.freij@ramirent.se

Robert Carlsson - Distriktschef Göteborg
+4673-270 85 36
robert.carlsson@ramirent.se

Ronny Larsson - Distriktschef Södra Götaland
+4670-589 04 08
ronny.larsson@ramirent.se

Henrik Stoor - Distriktschef Norra Syd
+4672-058 29 68
henric.stoor@ramirent.se

Andreas Pålsson Nessrup - Distriktschef Öresund
+4672-058 36 14
andreas.palsson@ramirent.se

Josephine Gunnarsson - Distriktschef Lift syd
+46705-71 24 34
josephine.gunnarsson@ramirent.se

Försäljning Syd

Mikaela Johansson - Försäljningschef
+4670-534 64 78
mikaela.johansson@ramirent.se

Tomas Lennartsson - Säljare Södra Götaland
+4672-092 68 91
tomas.lennartsson@ramirent.se

Peter Käll - Säljare Södra Götaland
+4672-058 59 26
peter.kall@ramirent.se

Andreas Perdin - Säljare Mariestad
+4672-511 01 92
andreas.perdin@ramirent.se

Daniel Oskarsson - Säljare Trollhättan
+4670-377 92 27
daniel.oskarsson@ramirent.se

Peter Melin - Säljare Skövde
+4670-579 06 55
peter.melin@ramirent.se

Christian Svärd - Säljare Öresund
+4673-088 64 31
christian.svard@ramirent.se

Jörgen Svensson - Säljare Öresund
+4670-695 71 11
jorgen.svensson@ramirent.se

Albin Zetterberg - Säljare Öresund
+4670-369 59 48
albin.zetterberg@ramirent.se

Richard Andersson - Projektsäljare Öresund
+4672-004 93 05
richard.andersson@ramirent.se

Annelie Lovhammar - Utbildningssamordnare
+4670-284 34 94
annelie.lovhammar@ramirent.se

Martin Tengfjord - Säljande projektledare Göteborg
+4670-874 13 39
martin.tengfjord@ramirent.se

Medina Sunje - Säljande projektledare Göteborg
+4672-058 26 49
medina.sunje@ramirent.se

Stefan Billson - Säljande projektledare Göteborg
+4670-361 71 31
stefan.billson@ramirent.se

Jonas Jenderbo - Säljare Göteborg
+4672-719 15 08
jonas.jenderbo@ramirent.se

Jimmy Karlsson - Säljare
+4670-334 17 57
jimmy.karlsson@ramirent.se

Kalle Sparrhed - Säljare Göteborg
+4679-077 68 01
kalle.sparrhed@ramirent.se

Joakim Skoglund - Säljare Göteborg
+4672-050 23 82
joakim.skoglund@ramirent.se

Michael Shead - Säljare Göteborg
+4672-058 55 70
michael.shead@ramirent.se

Anton Billson - Säljare Lift Göteborg
+4670-288 77 37
anton.billson@ramirent.se

KAM säljare

Nicklas Häggström – KAM-chef
+468-409 211 57
Nicklas.haggstrom@ramirent.se

Johan Cullbrand - KAM Industri
+4631-57 84 02
johan.cullbrand@ramirent.se

Jan Nyberg - KAM Bygg
+468-621 23 08
jan.nyberg@ramirent.se

Agneta Wallin - KAM LOU
+468-621 23 70
agneta.wallin@ramirent.se

Jörgen Folkeson – KAM Förnybar Energi
+46451-29 84 01
jorgen.folkeson@ramirent.se

Magnus Nilsson – KAM Installation
+468-409 211 04
magnus.nilsson@ramirent.se

Fler kontakter
Karta över Sverige med platser utpekade

Kontakt

Kontakta våra kundcenter

Till våra kundcenter