Ramirent logo
Två personer i varselväst tittar på surfplatta

Kontakta säljare

Oavsett om du behöver anläggningsmaskiner, rådgivning kring lift eller planering av ditt projekt – så har du kommit rätt. Vi har säljare över hela landet som står till din tjänst. Nedan hittar du kontaktuppgifter våra säljare efter regionerna; Nord, Stockholm, Mitt, Göteborg och Syd, samt våra KAM säljare.

Event & evenemang

Erik Ek - eventansvarig Sverige
+ 4670-390 01 55
erik.ek@ramirent.se

Region Nord

Sandra Sjöholm - Regionchef
+4670-818 02 19
sandra.sjoholm@ramirent.se

Lars Svedelius - Distriktschef Norra Nord
+4672-058 39 94
lars.svedelius@ramirent.se

Johan Eldh -Distriktschef Södra Nord
+4670-398 48 12
johan.eldh@ramirent.se

Niklas Eriksson - Distriktschef Mälardalen
+4670-799 04 73
niklas.eriksson@ramirent.se

Erik Svärling - Försäljningschef Nord
+4672-238 34 51
erik.svarling@ramirent.se

Petrus Holmgren - Säljare Luleå Norrbotten
+4672-058 31 86
petrus.holmgren@ramirent.se

Fredrik Blomberg - Säljare Härjedalen
+4672-501 09 39
fredrik.blomberg@ramirent.se

Hans Nordqvist - Säljare Umeå, Örnsköldsvik, Skellefteå
+4670-280 94 02
hans.nordqvist@ramirent.se

Peter Landström - Säljare Vindkraft
+4670-294 19 00
peter.landstrom@ramirent.se

Per Lindström - Säljare Gästrikland
+4670-328 72 68
per.lindstrom@ramirent.se

Samuel Svensson - Säljare Sundsvall
+4670-695 21 33
samuel.svensson@ramirent.se

Patrik Halvarsson - Säljare Hälsingland
+4672-585 08 72
patrik.halvarsson@ramirent.se

Ulrika Strid - Liftcenterchef Gävleborg, Dalarna
+4670-289 45 18
ulrika.strid@ramirent.se

Anneli Egelstad - Säljare Västerås
+4670-578 93 41
anneli.egelstad@ramirent.se

Kenth Lindeberg - Säljare Uppsala
+4672-058 31 24
kenth.lindeberg@ramirent.se

Mattias Pettersson - Säljare Mälardalen
+4672-050 33 64
mattias.pettersson1@ramirent.se

Christoffer Nord - Säljare Uppsala
+4670-799 04 81
christoffer.nord@ramirent.se

Region Stockholm

Stefan Munkhammar - Regionchef
+468- 621 23 94
stefan.munkhammar@ramirent.se

Trond Harald Thormondsrud - Distriktschef StorStockholm
+468-621 28 18
trond.thormondsrud@ramirent.se

Sandra Björklund - Distriktschef Stockholm City
+4673-031 50 69
sandra.bjorklund@ramirent.se

AnnaLena Norlander - Affärsutvecklingschef
+4670-815 15 00
annalena.norlander@ramirent.se

Fredrik Modigh - Försäljningschef
+4670-899 04 26
fredrik.modigh@ramirent.se

Johan Fallman - Säljare
+4672-058 41 49
johan.fallman@ramirent.se

Åsa Eliasson - Säljare
+4672-058 39 26
asa.eliasson@ramirent.se

Linda Himberg - Säljare
+4670-742 49 23
linda.himberg@ramirent.se

Jörgen Lindeberg -Säljare
+4670-781 36 10
jorgen.lindeberg@ramirent.se

Mats Lundroth - Säljare
+4672-058 62 82
mats.lundroth@ramirent.se

Hans Malmberg - Säljare
+4670-799 11 15
hans.malmberg@ramirent.se

Mats Renefalk - Säljare
+4676-677 60 37
mats.renefalk@ramirent.se

Peter Winqvist - Säljare
+4672-058 59 30
peter.winqvist@ramirent.se

Fia Petersson - Säljare
+4670-523 23 07
fia.petersson@ramirent.se

William Östergren - Säljare
+4670-388 34 53
william.ostergren@ramirent.se

Dan Törnqvist - Säljare
+4672-710 98 51
dan.tornqvist@ramirent.se

Felix Nyberg - Säljare
+4670-297 05 99
felix.nyberg@ramirent.se

Ralf Alwert - Säljare
+4670-519 04 04
ralf.alwert@ramirent.se

Mattias Alveström - Säljare Lift
+4672-080 83 78
mattias.alvestrom@ramirent.se

Magnus Nilsson - Säljare Lift
+4670-267 70 79
magnus.nilsson@ramirent.se

Magnus Karlsson - Säljare Lift
+4670-759 97 94
magnus.karlsson@ramirent.se

Johan Rappel - Säljare Lift
+4670-772 93 37
johan.rappel@ramirent.se

Region Mitt

Tony Vestman - Regionchef
+4670-208 27 10
tony.vestman@ramirent.se

Fredrik Gustavsson - Distriktschef Östra mitt
+4670-535 28 60
fredrik.gustavsson@ramirent.se

Patrik Bäckström - Distriktschef Melletsta mitt
+4672-092 28 36
patric.backstrom@ramirent.se

Henrik Stoor - Distriktschef Västra mitt
+4672-058 29 68
henric.stoor@ramirent.se

Victor Magdesjö - Försäljningschef
+4672-503 25 72
victor.magdesjo@ramirent.se

Annica Jansdotter - Utbildningssäljare Östra Mitt
+4670-344 15 73
annica.jansdotter@ramirent.se

Andreas Perdin - Säljare Mariestad
+4672-511 01 92
andreas.perdin@ramirent.se

Daniel Oskarsson - Säljare Trollhättan
+4670-377 92 27
daniel.oskarsson@ramirent.se

Daniel Rambin - Säljare Linköping
+4672-058 35 59
daniel.rambin@ramirent.se

David Alexandersson - Säljare Norrköping
+4670-160 66 43
david.alexandersson@ramirent.se

Håkan Nilsson - Säljare Karlstad
+4672-241 27 90
hakan.nilsson@ramirent.se

Jesper Nordin - Säljare Karlstad
+4670-333 88 49
jesper.nordin@ramirent.se

Johan Svanholm - Säljare Nyköping
+4670-160 66 33
johan.svanholm@ramirent.se

Jörgen Åkerlund - Säljare Örebro
+4672-247 45 39
jorgen.akerlund@ramirent.se

Magnus Starby - Säljare Jönköping
+4670-374 56 35
magnus.starby@ramirent.se

Peter Melin - Säljare Skövde
+4670-579 06 55
peter.melin@ramirent.se

Lars Öhlin - Projektledare TA Östra Mitt
+4672-058 57 17
lars.ohlin@ramirent.se

Region Göteborg

Mathias Freij - Regionchef
+4670-016 28 52
mathias.freij@ramirent.se

Robert Carlsson - Distriktschef
+4673-270 85 36
robert.carlsson@ramirent.se

Mikaela Johansson - Försäljningschef
+4670-534 64 78
mikaela.johansson@ramirent.se

Annelie Lovhammar - Utbildningssamordnare
+4670-284 34 94
annelie.lovhammar@ramirent.se

Martin Tengfjord - Säljande projektledare
+4670-874 13 39
martin.tengfjord@ramirent.se

Medina Sunje - Säljande projektledare
+4672-058 26 49
medina.sunje@ramirent.se

Stefan Billson - Säljande projektledare
+4670-361 71 31
stefan.billson@ramirent.se

Jonas Jenderbo - Säljare
+4672-719 15 08
jonas.jenderbo@ramirent.se

Jimmy Karlsson - Säljare
+4670-334 17 57
jimmy.karlsson@ramirent.se

Kalle Sparrhed - Säljare
+4679-077 68 01
kalle.sparrhed@ramirent.se

Andreas Ullholm - Säljare
+4672-050 29 81
andreas.ullholm@ramirent.se

Michael Shead - Säljare
+4672-058 55 70
michael.shead@ramirent.se

Emma Pihl - Säljare
+4670-631 23 71
emma.pihl@ramirent.se

Anton Billson - Säljare Lift
+4670-288 77 37
anton.billson@ramirent.se

Region Syd

Alexandra Gedda - Regionchef Syd
+4672-204 11 16
alexandra.gedda@ramirent.se

Ronny Larsson - Distriktschef Södra Götaland
+4670-589 04 08
ronny.larsson@ramirent.se

Andreas Pålsson Nessrup - Distrikschef Öresund
+4672-058 36 14
andreas.palsson@ramirent.se

Tomas Lennartsson - Säljare Södra Götaland
+4672-092 68 91
tomas.lennartsson@ramirent.se

Peter Käll - Säljare Södra Götaland
+4672-058 59 26
peter.kall@ramirent.se

Fredrik Wihlborg - Försäljningschef Öresund
+4670-213 33 78
fredrik.wihlborg@ramirent.se

Christian Svärd - Säljare Öresund
+4673-088 64 31
christian.svard@ramirent.se

Jörgen Svensson - Säljare Öresund
+4670-695 71 11
jorgen.svensson@ramirent.se

Albin Zetterberg - Säljare Öresund
+4670-369 59 48
albin.zetterberg@ramirent.se

Richard Andersson - Säljare Öresund
+4672-004 93 05
richard.andersson@ramirent.se

Philip Hoffmann - Säljare Öresund
+4673-622 92 31
philip.hoffmann@ramirent.se

Fredrik Asp - Säljare Öresund
+4670-579 04 18
fredrik.asp@ramirent.se

KAM säljare

Nicklas Häggström – KAM-chef
+468-409 211 57
Nicklas.haggstrom@ramirent.se

Johan Cullbrand - KAM Industri
+4631-57 84 02
johan.cullbrand@ramirent.se

Jan Nyberg - KAM Bygg
+468-621 23 08
jan.nyberg@ramirent.se

Agneta Wallin - KAM LOU
+468-621 23 70
agneta.wallin@ramirent.se

Jörgen Folkeson – KAM Förnybar Energi
+46451-29 84 01
jorgen.folkeson@ramirent.se

Magnus Nilsson – KAM Installation
+468-409 211 04
magnus.nilsson@ramirent.se

Fler kontakter
Karta över Sverige med platser utpekade

Kontakt

Kontakta våra kundcenter

Till våra kundcenter